Od 15. do 18. 8. se uskuteční 2. ročník Hudební akademie Terezín. Vstupy na všechny akce zdarma!

Od 15. do 18. srpna se v rámci projektu Musica non grata ve spolupráci s Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v České republice a Institutem terezínských skladatelů uskuteční v areálu bývalého terezínského ghetta a v Praze  2. ročník Hudební akademie Terezín.

Místo, kde za druhé světové války umění tišilo bolest, dodávalo naději a v neutěšených podmínkách vznikala vrcholná díla internovaných česko-německých židovských skladatelů, se opět rozezní hudbou. Pro účastníky Akademie i pro veřejnost jsou připraveny koncerty, přednášky a veřejně přístupné zkoušky. Program zahrnuje rovněž hudební workshopy pro žáky ZUŠ v Litoměřicích. Vstupy na všechny akce, včetně závěrečného koncertu v Jeruzalémské synagoze v Praze ve čtvrtek 18. srpna od 19 hodin, na kterém zazní ve světové premiéře komorní úprava jazzového oratoria Erwina Schulhoffa H.M.S. Royal Oaks, jsou veřejnosti přístupné zdarma.

Hudební akademie Terezín 2022 se realizuje za finanční podpory Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze ve spolupráci s Institutem terezínských skladatelů.

Další partneři
Masarykova univerzitaMěsto TerezínPamátník TerezínŽidovská obec v PrazeNadační fond obětem holokaustuZákladní umělecká škola LitoměřiceHochschule für Musik und Tanz KölnEchoSporeDeutsche Bank StiftungStiftung Lichterfeld

Program Hudební akademie Terezín 2022

Spolupráce a podpora

Organizátor

S podporou

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Spolupráce

Partner koncertu

Mediální partner

Mediální partner

Mediální partner

Mediální partner

Mediální partner

Kontaktujte nás

Povinné údaje